Zkušenosti s létáním / Experiences With Flying :  Black Panthers
Kdo umí, umí. Ostatní se ptají. 
Torpédování
Autor: Anonymní uživatel ()
Datum: 26. 10. 2006 08:56

Včera jsem skočil do Betty, nabral torpédo a ouha, zjistil jsem, že neumím ten doutník asi správně vypustit. Mohl by mi někdo ze zkušených torpédometčíků dát krátký návod jak správně na to? Jde mi o přibližovací rychlost, výšku nad hladinou, správnou vzdálenost od cíle a zaměření.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Torpédování
Autor: BP_Tyrl ()
Datum: 26. 10. 2006 10:13

Optimální výška je cca 50-200m nad hladinou. Rychlost je víceméně putna. Vzdálenost od cíle je ideální těsně před tím, než začne střílet lodní flak. A zaměřovat můžeš přes zaměřovač předního kulometčíka. Stalo se mi párkrát, že jsem odhodil, zatočil, zdrhnul a když jsem byl u letiště torpédo teprve potopilo loď. Výška nad 300 m už prý torpédům nesvědčí.

Autor: paorel ()
Datum: 26. 10. 2006 20:15

Za svého virtuálního mládí jsem lítat WarBirds a tam to bylo s torpédama těžší. Musela se víc hlídat výška a taky rychlost (pokud si pamatuju, tak limit byl 200 stop a 200 mil za hodinu). Jinak co se týká zaměřování, tak mě minulý týden pěkně vypekl přední střelec v mojí Betty, protože zvětřil nepřítele právě ve chvíli, když jsem přes jeho zaměřovač koukal na americkou loď. Začal kvrdlat kulometem, já se v první chvíli shažil udržet loď v zaměřovači a málem jsem bettynu utopil :-)

Autor: Anonymní návštěvník ()
Datum: 01. 11. 2006 22:55

Pro perfektní zaměření torpéda z Betty doporučuji pozici bombometčík a čumhled přez bazmek vyklopený do skoro vodorovné polohy. Ta krásná osvětlená osnova a zvětšení vám nedovolí minout. Odhoz podle mě je následující: výška 50m (výše s Betty stejně nelítámsmiling smiley) a rychlost co to dá. Ještě se mi nestalo, abych úhoře zničil. S odhozem vždy trochu počkám. Chce to nervy, ale lodě se stejně na dálku trefí málokdy. Spíš se mi stává, že mě někdo stačí sundat dříve, než tam úhoř doplave a celá ta šaškárna přijde vniveč. Proto se poslední dobou snažím dostat k lodím blíže.

Datum: 10. 06. 2008 22:41

Hmm, že nový príspevok ( posledný 1.11.2006 eye popping smiley ), aspoň to mi svietilo, keď som otváral tento článok.

Ale keď už som tu, tak len upresním, že na stojace lode on-line Ti nebude treba ani vyklopený bombový zameriavač. Predsa sa niekdy stáva, že musíš manévrovať a vtedy sa ti stratí zameriavací kríž. Čo potom ?
Ja sa s tým nezdržujem. Keď sa blížim k lodiam, tak skočím do kokpitu predného strelca, ale nie za guľomet. Hlaveň guľometu a zámerný kríž na guľomete sú pekná linka, ktorú si dokážeš predstaviť aj vtedy, keď gulometčík "ošíva" nejakého votrelca.
Idem bližšie, ale len do bezpečnej vzdialenosti od DD, lebo ich smrteľný flak dokáže zázraky. Keď sa približujem, tak robím také vlnovky, aby som to AI obsluhám flaku trochu zťažil. Idem tak 10 nad vodu a cez pomyselnú čiaru z kokpitu predného strelca zameriavam stred lode. Ja spomaľujem- idem až na 250 km/h- tj rýchlosť ktorú zniesli IJN torpéda pri dopade na vodnú hladinu.
Ihneď po vypustení torpéda pridám plyn a snažím sa plochou zátačkou a opäť vlnovkami hore a dolu dostať z dosahu lodných AAA. Tento pomalý manéver má svoje výhody, ale aj nevýhody. Nevýhoda, že Ti dlho trvá, kým sa odpútaš z dosahu lodí a si vystavený napospas dlhšiu dobu aj stíhacej ochrane.
Výhoda je zase tá, že zväčša ma zmerčia, keď som už blízko cieľa a "rozpumpujú" to z výšky na mňa čo to dá a v momente útoku majú veľmi krátky čas na správne zamierenie, lebo som pomalý a ešte vo vlnovkách....smiling smiley Kým si odstúpajú a idú na nový útok, tak zväčša je odhodené a situácia sa opakuje, opäť sa rútia z výšky, ale ja už v inom kurze manévrujem a nízko pri hladine, čo opäť sťažuje útok stíhačov. Zadný strelec s 20mm má potom robotu.winking smiley
Samozrejme, nie vždy to vyjde. Ale je to odskúšané a overené.Zväčša prežijem aspoň do zásahu torpédom a v mnohých prípadoch sa vraciam domov na konte so stíhačkou a neraz aj s dvomi "nadržanými šestkovými" útočníkmi.
Vivat zadný strelec Betty.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Letka_13/Col_SK (10. 06. 2008 22:44).

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.
Přihlášení uživatelé
Anonymní: 3