Zkušenosti s létáním / Experiences With Flying :  Black Panthers
Kdo umí, umí. Ostatní se ptají. 
Team Speak
Autor: BP_Tyrl ()
Datum: 22. 12. 2008 08:00

Po včerejším hlubokém zážitku zde posílám návod, kterak si nastavit Team Speak:
Návod na TS.
Vzhledem k tomu, že článek není z nejnovějších, hodlám ho výhledově aktualizovat. Zatím pouze doplním, že po kliknutí na záložku Nastavení vyjede okénko Nastavení zvuku a úplně dole má tlačítko Test. To když zmáčknete, tak hned zjistíte, zda jste slyšet, či zda neposíláte spoluletcům cirkulárku.

Nastavení: OdpovědětCitovat
Re: Team Speak
Datum: 26. 02. 2009 12:03

Ahojte,
nedá mi a musím sa spýtať aj tu u Vás.
V poslednej dobe sa nám na TS-ku objavujú neprijemné zvuky a hlavne echo. angry smiley

Vopred vám poviem, že nastavenia podľa návodu AH Čutoru s každým "nový" členom čo príde na TS-ko diskutujeme a hlavne realizujeme.
To s čím sa však stretávame ukazuje asi na nejaký iný problém.

1) ECHO : nie je spôsobené tým, že by niekto používal reproduktory, lebo toto je snáď každému jasné, prečo repráky nie. Vyzerá to tak, že keď niekto prehovorí do TS-ka a iný mu "skočí do reči" tak ten čo skočil do reči počuje svoju hlášku ako v ozvene a s oneskorením.

Čo sme s tým skúšali spraviť :
a) znovu všetko prenastaviť podľa AH Čutoru
b) nastaviť vlastnú zvukovku a otetstovať "recording"
c) urobiť test vysielania na TS-ku
d) zrušiť "hlasovú" aktiváciu hovoru u toho, kto vpúšťa do TS-ka echo.

Výsledok : echo zostalo, len sa eliminuje na dobu čo dotyčný vysiela so stlačeným tlačítkom "mikrofónu".moody smiley

2) Zvuky motora, zásahov, explózií, kvílenia sirény u Ju-87 ....atď, ktoré sa dostávajú do komunikácie TS-ka z IL-2-ky

Čo sme s tým spravili :
a)pokusy s nastavením TS-ka a zvukových kárt, nemajú ten kýžený výsledný efekt.bleeeeeh

Tento problém je snáď o to zložitejší, že v niektorých momentoch dotyčného úplne odstaví z komunikácie. Stlačí tlačítko mikrofónu, prehovorí, ale nik mu nerozumie, lebo zvuky v kabíne prehlušia jeho hovorené slovo a je ho počuť ako zo suda.

Takýto problém, ktorý samozrejme obťažuje aj ostatných, som zaznamenal v utorok večer s Kukulom, ktorý si už konečne zohnal náhlavnú súpravu aj s mikrofónom.
Presne sa udialo to, že pokiaľ sedel v kabíne bez zapnutého motora, tak sme ho počuli úplne nádherne, aj bez echa. Akonáhle však zapol motor, bolo po zrozumiteľnosti a keď chcel niečo povedať tak to rozozvučalo TS-ko až hrôza.

Ale aby som nespomínal len "nováčika" na TS-ku. Bežnem počujem po TS-ku, keď Matweja niekto "spracováva" a dostáva zásahy , Jofeho, keď začne strmhlavý let so stukou a zapne sirény.... atď, je nás viac čo vnášame takýto problém na TS-ko, len nebol až tak intenzívny ako u Kukula.

Priznal sa, že keď ho na to prvý krát niekto upozornil, tak sa pokúšal meniť nastavenie zvukov v IL-2-ke, ale mám za to, že tadeto cesta nevedie. Iba že ak, by aj toto nastavenie mohlo spôsobiť nejakú "výslednú mixáž".

Pevne verím, že ste sa s tým stretli aj u Vás. Tu totiž test TS-ka na vysielanie nepomôže. Ten bude v poriadku, o čom svedčí bezproblémová komunikácia Kukula bez zapnutého motora.

Budem veľmi rád, keď z Vás niekto prispeje s radou, návrhom, alebo dokonca postupom, ako toto z TS-ka ( z IL-2-ky ) dostať von.

Vopred ďakujem

Datum: 26. 02. 2009 13:41

Střelbu spolupilota, či zásahy do jeho letadla slyšívám také. Většinou od Sharka. Podle mě je to moc vysoká citlivost mikrofonu. Ten zvuk ze sudu dělá , nepletu li se hardverové akcelerace ve šturmu. Doporučuji vypnout.

Autor: Rufu ()
Datum: 26. 02. 2009 16:27

Ještě je dobré mít vypnutý směšovač stereo v nastavení zvuku ve windows.
Mě tohle dělaly 5.1 sluchátka protože maj zřejmě špatně odstíněnej mikrofon od sluchátek.

Autor: BP_Shark_7 ()
Datum: 26. 02. 2009 17:51

BP_Tyrl
Střelbu spolupilota, či zásahy do jeho letadla slyšívám také. Většinou od Sharka. Podle mě je to moc vysoká citlivost mikrofonu. Ten zvuk ze sudu dělá , nepletu li se hardverové akcelerace ve šturmu. Doporučuji vypnout.

ode dneška nic neuslyšíte Bye bye...vypínám mikrofon shut up

...ted´vážně, já také občas slyším ty cizí ...., a zajímavé bylo,
že při jednom přihlášení na TS jsem byl upozorněn na to, že mi TS ,,vazbí.,
ale při jiném složení lidí to běželo v pohodě ??

Autor: Kukulo ()
Datum: 27. 02. 2009 10:51

Tak, ako sa zda, sa podarilo problem s hlukom mojho motora v odposluchu kolegov pocas mojho brblania odstranit.

Po tom, co som skonzultoval problem onlajn s Tyrlom a Rufu, som vyzkusal reinstall ovladacov realteaku, co mam na doske. Znova som prebehol nastavenia podla AH, pripojil som sa na AH server aj TS. Tazi mi pri teste povedal ze ma pocuje jasne a zretelne. Tak som pridal zvuk objektom v ilovi a secko bolo stale v poriadku. Tazi nehlasil ani hluk motoru, ani hlas jak "zo suda", ani echo.

Tak sa javi, ze problem bol v integrovanej zvukovke, resp. v ovladacoch realteaku hot smiley

DAKUJEM za pomoc, trpezlivost a iniciativu pri rieseni problemu s TS vsetkym. Dufam ze Vam to vseckym niekedy budem moct splatit kostovkov dobrej "fire water" co tata napalili eye rolling smiley thumbs down

Datum: 27. 02. 2009 15:00

Hlavně, že to chodí, tak doufám, že tě častěji potkáme na serveru i na TS.thumbs down

Autor: TozziFan ()
Datum: 08. 10. 2009 13:00

Rufu
Ještě je dobré mít vypnutý směšovač stereo v nastavení zvuku ve windows.
Mě tohle dělaly 5.1 sluchátka protože maj zřejmě špatně odstíněnej mikrofon od sluchátek.
Ma pravdu predsedo, toto je ten problem, nekolikrat se mi to same stalo a stacilo jen zakazat slucovac.

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.
Přihlášení uživatelé
Anonymní: 3