Lagg-3


Většina autorů "odborné" válečné literatury se shoduje, že Lagg-3 bylo výrazně nespolehlivé, neobratné a pomalé letadlo. Po patchi 4.05, kdy mu zničehožnic přibylo 400Kg mrtvé váhy, nezbývá než s nimi souhlasit. I když se prý 66. verze vyrovnala La5. Nicméně ve hře je 4. verze hrob. Od 29. verze alespoň nepřepadává do vývrtky a 66. verze je skutečně asi nejpoužitelnější ku stíhání - pokud tedy není na mapě La5.
Ale abychom jenom nepomlouvali. Autoři též tvrdí, že se jednalo o velmi trvanlivé letadlo. A zde opět nezbývá než souhlasit. V Laggu většinou chcípnete na průstřel hlavy, havárii při přistání s roztřílenou mašinou, případně vás při divokém klesání (cca 610 km/h) opustí sama od sebe nějaká podstatná část letadla.
4. a 23. verze může nést famózní rakety 8xRS, nejlepší to vynález na bombardéry, zakopané flaky, vlaky atp.
23. a 25. verze mohou být vyzbrojeny primisima kanónem VYa-23, jehož kadence a efektivita dosahuje takřka na spodní hranici palebných možností Bf.
V Laggu tedy, pokud máte před sebou nepřítele, střílejte bez otálení a přesně, protože vám tam dlouho nepobyde. Pokud ho máte za sebou řvěte o pomoc a snažte se přežít co nejdéle.
Nad 3.000m nezapomeňte nastavit směs na 80% a zapnout druhý stupeň kompresoru.
Zpracoval BP_Tyrl

Vaše komentáře

Lavo (Letka 13):
Vynikající letadlo na ničení nepřátelských bombardérů a bitevních letadel. Noční můra pro piloty 110-tek. Jeho motor je téměř nezničitelný... kanon VYa-23 je ultimátní zbraň a Lagg je vynikající střelecká platforma. Není pravda, že špatně manévruje, ale je pravda že v kontinuálních manévrech ztrácí velmi rychle energii, nicméně 35. série a obvzlášť 66. si poradí v přízemním boji téměř s čímkoli včetně G-2.

3.BAP_Cassius Chaerea:
Lagg-3 4. série, je do příchodu P-39, nejsilněji vyzbrojené letadlo VVS. Narozdíl od dalších laggů které mají jen po jednom kanónu a jednom 12mm kulometu (s minimálním množstvím nábojů do obou zbraní), má Lagg-3 4. serie 1x 20mm kanón, 2x 12mm kulomet, 2x 7,62mm kulomet s celkem solidní celkovou zásobou munice. Pakliže s tímto strojem hodláte jít do souboje jako s Yakem-1, nebo nedejbože jako s I-16, tak pohoříte a to velmi rychle. Tento stroj je vhodný pro stejnou taktiku jako šturmovik. Je odolný, ztrácí rychlost v manévrech, ale jakmile se Vám nepřítel dostane do zaměřovače je "mrtvej". V nouzi jde, díky 8 raketám RS-82, použít jako bitevní letoun (při útoku na pozemní cíle se chová docela spořádaně), jestliže chcete stíhat, tak stejně jako se šturmovikem. Musíte mít výhodu výšky, zaútočit, sestřelit a zmizet dokud je čas. Jako každý sovětský stíhač toho období má při rychlostech nad 640Km/h úchylku ztrácet důležité části stroje, někdo řiká že je to nemoc, něco jako lepra, ale podle mě je to jen blbá snaha o odlehčení stroje.

Zpět na seznam letadel