Mosquito


Hra nám nabízí dvě možnosti:
Mosquito B.Mk.IV. a Mosquito FB.Mk.VI.
Obě papírově dosahují rychlosti 612Km/h.

Mosquito B.Mk.IV. je neozbrojený bombardér. To se projevuje tím, že před pilotem není zaměřovač, ani nic čím by mohl střílet. Za to se dá přepnout do bombardovacího zaměřovače a poměrně bezpečně odhazovat třeba ze čtyř kilometrů.

Mosquito FB.Mk.VI. je stíhací bombardér a denní i noční stíhač. Takže pro změnu nemá bombardovací zaměřovač, ale za to má stíhací zaměřovač a čtyři 0.303" kulomety Browning plus 4x 20mm kanóny Hispano.

Obě verze unesou maximálně 4x 500lb. pumu.

Jak bych vám jen opatrně naservíroval hořkou herní skutečnost? Mosquito je letadlo, se kterým lze létat rovně. Horizontální zatáčka o 180 stupňů ho zpomalí o 100Km/h. Trvá cca 8s a minimálně dvakrát se letadlo pokusí přepadnout po křídle. Pro srovnání - A-20 jí zvládne zhruba stejně rychle. Celou tu dobu sedí ve vzduchu jako přibitá a neztratí ani kilometr.
Maximální cestovní rychlost Mosquita je cca 450Km/h. Při klesání lze dosáhnout rychlosti až 700Km/h a poté vám začnou odpadávat křidélka, výškovka atp.
Takže si nedělejte iluze, že někomu uletíte. Maximálně tak Spitovi, který se vás pokouší chránit. Potkat Mosquito je pro nepřátelského stíhače dárek z modrého nebe. Absence zadního střelce (A-20 má dva), velikánské kusy letadla vhodné k zasažení při jakémkoli manévru a pomalý rozběh při klesání z vás činí cvičný terč. Zároveň damage modelu umožňuje rozpad letadla již při pouhém spatření nepřítele (A20 je oproti tomu do příchodu Fw-190 takřka nesestřelitelná).
Pokud chcete v Mosquitu přežít musíte se vyvarovat jakéhokoli kontaktu s nepřítelem. Stoupejte do oblačných výšin a leťte co nejdále od známých nepřátelských letišť. K cíli se přibližte tak, abyste po odhození nemuseli točit a fofrem upalujte domů. Pokud potkáte nepřítele, naberte kurs co nejdále od něj, mírným klesáním naberte maximální rychlost a hlavně nazatáčejte.
Při ničení bodových cílů u Mosquita neplatí základní poučka - výška 50m, odhoz těsně než cíl zmizí pod čumákem a na 80% je cíl zničený. Mosquito musí nejprve otevřít pumovnici a bomby uvolňuje dle vlastního uvážení. Takže na cíl musíte útočit z převýšení minimálně 500m. Zaměřit pod úhlem cca 45 stupňů, odhodit, počítat do tří, vybrat a doufat.

Summa summárum: do Mosquita pouze v případě, že na mapě není A-20, případně cokoli jiného, pod co se dají pověsit bomby, nebo pokud má někdo za protější stranu narozeniny.

Výhody:
+ rychlost
+ obdiv celého serveru

Nevýhody:
- nezatáčí
- lehce sestřelitelné
- mizerně se s ním zaměřuje
- absence zadního střelce

Letadlo lze velmi jednoduše zaměnit za Bf-110. Takže pokud po vás ta 110ka, co jí máte plný zaměřovač, nestřílí, raději se ještě jednou jukněte kolik že má kormidel.

Zpracoval BP_Tyrl

Vaše komentáře

Lavo (Letka 13):
Výborně se hodí ke zničení jakéhokoli bombardéru Luftwaffe.

Zpět na seznam letadel